Tipy na výlety

V okolí chalupy najdete spoustu atraktivních  míst na výlet, které ani za týden nestačíte všechny navštívit. U nás se prostě nudit nebudete !

Skipark Červená Voda  Letní Provoz ! Červená Voda - Vzdálenost od chalupy 1,5 km . Traily na kolo. Rozhledna Suchy vrch

ROZHLEDNA Červená Voda-vzdálená od chalupy 1,6 km.

Multyfunkční hřiště  Červená Voda Vzdálenost od chalupy 200m . Lze si pronajmout hřiště i se sportovní vybavením (tenisové rakety,  míče a pod.)

STEZKA V OBLACÍCH Dolní Morava - Celoroční provoz. Vzdálenost od chalupy 12 km

TVRZ HŮRKA Králiky - vzdálená od chalupy 8 km, prohlídky každou hodin. Systém pohraničního opevnění je nejzachovalejší stavbou svého druhu v ČR.

VOJENSKÉ MUZEUM Králiky- vzdálenost 9 km. Otevřeno celoročně. Vojenská technika a Pěchotní bunkr. 

ACROBAT PARK ALEŠE VALENTY Štíty  - Vzdálenost od chalupy 9 km. Aleš Valenta rodák ze Štítů, zlatý medailista z olympijských her. Tréningové centru skoky do vody. V areálů se nachází restaurace.

KLÁŠTER NA HOŘE MATKY BOŽÍ Králiky - vzdálenost od chalupy 8 km. Poutní komplex, který se začal stavět v roce 1696. Je cílem mnoha poutníků a milovníků historie. Nejvýznamnější barokní památka regionu.

DISCGOLF PARK Králiky - vzdálenost od chalupy 8 km. Každý z nás zná létající talíř, je to hra, která v dnešní době je profesionálním sportem. 

ROZHLEDNA SUCHÝ VRCH     Vzdálenost od chalupy 13 km. Rozhledna je betonová a její tvar připomíná hřib. Věž rozhledny je vysoká 33 metrů..

PŘEHRADA PASTVINY - Vzdálenost od chalupy 22 km

  • Vláček pastvináček , který jezdí kolem přehrady a nejen pro děti
  • Přehrada nabízí projet se na lodičkách nebo šlapadlech 
  • Nově zde vzniká bobová
  • Restaurace a hospody  u vody 

Hrad Bouzov -Vzdálenost od chalupy 49 km

Romantický hrad založený na přelomu 13. a 14. století se nachází v malebné krajině Litovelska a Mohelnicka. Do roku 1696 jej střídavě vlastnili příslušníci různých českých a moravských rodů, pak panství s hradem koupil řád německých rytířů. Od roku 1945 je majetkem státu. V roce 1999 byl prohlášen za národní kulturní památku. 

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně   -vzdálenost od chalupy 46km. Se v roce 2005 zařadila mezi 7 největších divů    

Jeskyně Na Pomezí - 45 km autem Jeskyně Na Pomezí jsou největším zpřístupněným jeskynním systémem v České republice. Celková délka jeskynního systému je asi 1700 metrů, délka turistické trasy činí 390 m s dobou prohlídky 45 minut. Průměrná teplota v jeskyních je 7,7°C, vlhkost ovzduší 99 %. Od roku 1958 jsou jeskyně a jejich okolí zařazeny mezi chráněná územ.

Lázně Velké Losiny - Vzdálenost od chalupy 37 km, Přírodní léčivé prameny, dva tobogány, 9 bazenů, 

Rozhledna Val Hedeč- vzdálenost od chalupy 8 km

Dělostřelecká tvrz BOUDA -vzdálenost od chalupy 13 km je jednou z pěti stavebně dokončených čs. tvrzí a jako jediná z nich je dnes ve své původní podobě přístupná veřejnosti.